Orbán azzal dicsekszik, hogy senki sem viszi be a mobilját a kormányülésre
A miniszterelnök azzal viccelődött, hogy aki nem adja le a mobilját, azt Pintér Sándorra bízzák, akinek nem szeretne a kezei közé kerülni.
A miniszterelnök azzal viccelődött, hogy aki nem adja le a mobilját, azt Pintér Sándorra bízzák, akinek nem szeretne a kezei közé kerülni.
Pletykaszinten felmerült Gulyás távozása is, ő pedig Berlint bár vonzónak tartja, hírlapi kacsának nevezte az átalakításról és a leváltásáról szóló értesüléseket.
“Stratégiai együttműködés”, “kölcsönös katonai tudás- és tapasztalatcsere”, “védelmi, gazdasági és oktatási pillér”.
Szijjártó Péter beszélt erről a Facebookon.
Már az idei F1-es futamon is a cég rendszerén keresztül történtek a fizetések, a jövőben az Közel-Kelet országaiban terjeszkednének.
Az amerikai adminisztrációnak egyre több olyan információja van, amely Oroszország érdekében dolgozó magyarországi cégekre, személyekre szolgáltat bizonyítékot. Ezek némelyike közvetlenül kapcsolódik Szijjártó Péter Külgazdasági és Külügyminisztériumához.
Hamad bin Isza Al-Khalifa bahreini uralkodó előzetes egyeztetés nélkül fogadta a magyar külügyminisztert, aki pólóban és rövidnadrágban szállt le a repülőgépről Bahreinben.
Háromórás tárgyalást folytatott a Gazprom-vezérrel Szijjártó Péter pénteken, az európai gázpiaci és energiabiztonsági helyzetről beszéltek. Élő bejelentkezésből megtudhattuk, mennyi gáz érkezett Oroszországból, és milyen magas a Gazprom tornya.
A külügyminiszter a Gazprom vezérigazgatójával találkozott, nem sokkal azután, hogy az ukrán elnök tanácsadója bejelentette, 2025 elejétől leáll a Barátság II. kőolajvezeték.
A Fidesz és az EU viszonya már jó ideje ingatag, de kifejezetten drámai fordulatot vett, miután a magyar kormány a múlt hónapban átvette a soros elnökséget, írja a lap.
Csak magyar kormánypárti újságíróknak tartott “sajtótájékoztatót” Brüsszelben, a külügyminiszterek tanácsának szünetében Szijjártó Péter. A magyar tárcavezető kiosztotta az EU-t, a litván külügyminisztert, a külügyi főképviselőt, az ukránokat, beszólt a brüsszeli lakosoknak, de Oroszországot nem bírálta.
Az egyik reaktorsziget alatt elkészült a talajszilárdítás, nekilátnak a másik reaktorsziget alatti talajszilárdításnak.
A külügyminiszter a kormánybarát Tranzit Fesztiválon beszélt háborús pszichózisról, a szuverenitásunkat élet-halál kérdésének nevezte, és persze osztotta rendesen a liberálisokat és a gonosz EU-t is.
A külügyminiszter „az eddigieknél bátrabb, határozottabb és karakteresebb álláspontot” szeretne.
Szijjártó Péter és Lázár János is le fognak ülni a helyi, októbertől ellenzéki vezetésű önkormányzattal.
A külgazdasági és külügyminiszter ismét eloszlatta a szeptemberi üzemanyaghiánnyal kapcsolatos félelmeket.
Öt éve létezik az állami projektcég, amely a külügyi tárca bábáskodása alatt kikötőt épít Triesztben. Illetve csak építene: még egy kapavágás sem történt. Azért a vezérigazgató és a cég fb-tagjainak fizetését megemelték, noha a vállalkozás masszívan veszteséges.
A magyar kormány olajszállításokról szóló panaszai értő fülekre találtak, kár, hogy nem Kijevben vagy Brüsszelben, hanem Moszkvában. Viszont Szijjártó Péter szavaira a hírbe hozott szereplők olyan válaszokat adtak, ami segít tisztán látni, lesz-e elég benzin Magyarországon és Szlovákiában. És hogyan kerülhet veszélybe az ellátás.
Megérkezett Paksra Oroszországból az első hosszú gyártási idejű, egyben legnagyobb tömegű berendezés, a passzív biztonsági rendszer kulcseleme, a zónaolvadék-csapda. Ugyan a projekt még nem tart ennek beépítésénél, de ha ott tartana, akkor sem lehetne megtenni. Ahhoz ugyanis szükség lenne a teljes értékű létesítési engedélyre, amit négy év alatt, mind a mai napig nem sikerült megszerezni.